Program sústredenia

Aké aktivity robíme a čo môžes u nás zažiť

Raňajky
4 h
Výučbový blok 1
Obed
4 h
Výučbový blok 2
Večera
2 h
Prednášky a večerný program
Druhá večera
Večierka

Každý deň

Každý deň je organizovaný v dvoch 4-hodinových vyučovacích blokoch - doobeda a poobede. Medzi blokmi máme obed a čas na odpočinok.

Prvý týždeň

Zaradíme ťa do jednej zo štyroch skupín a postupne budeš prechádzať spoločou výukou s kamošmi v skupine postupne na všetkých zamestnanich.

Druhý týždeň

Zverejníme projekty, prednášky a workshopy z ktorých si vyberieš tie, ktoré ťa zaujímajú a podkladáš si svoj vlastný denný program na celý týždeň.

Programovanie

Naučíš sa programovať v novom programovacom jazyku alebo sa môžes zdokonalovať sa v takom, ktorému sa aktuálne venuješ.

Programovanie vedú skúsení vedúci a inštruktori z praxe, ktorí ti ukážu moderné a efektívne spôsoby programovania. Učiť sa budeš praktickými príkladmi a na konci tábora budeš mať hotový projekt, ktorý si môžeš ukázať kamarátom a rodine.

Konkrétnu tému vyberáme každý ročník inú aby si sa naučil vždy niečo nové.

Napríklad, môžeš sa naučiť:

  • vytvoriť si vlastnú webstránku pomocou HTML, CSS a JavaScript
  • prepojiť webstránku s SQL databázou
  • vytvárať programy v jazyku Python, JavaScript alebo Ruby
  • vytvoriť si vlastnú hru v hernom engine Unity
  • naprogramovať mikrokontrolér Arduino a ESP

a mnohé iné ...

Elektronika

Naučíš sa základy návrhu dosiek plošných spojov, ako ju vyrobiť podľa navrhnutej predlohy a nakoniec si ju osadiš súčiastkami.

V druhom týždni máme pre teba pripravené rôzne stavebnice, ktoré si môžeš vyhotoviť s odbornou pomocou našich inštruktorov. Ak riešiš vlastný projekt, môžeš sa mu venovať počas sústredenia a radi ti s ním pomôžeme.

Robotika

Lego už dávno nie je hračkou iba pre malé deti. U nás sa naučíš programovať LEGO stavebnice - konkrétne LEGO Spike a LEGO Mindstorms.

Pomocou špeciálnych súčiastok si vyrobíš vlastného robota s ktorým môžes súťažiť s ostatnými. Naučíš sa základnú teóriu robotiky, napríklad použitie snímačov ako vstupného prvku rozhodovania robota, alebo použitie motorických súčiastok na pohyb.

3D tlač

Naučíš sa tvoriť 3D modely pomocou CAD programu a potom ich budeš môcť aj vytlačiť na 3D tlačiarni.

To znamená, že budeš mať možnosť navrhnúť a vytvoriť vlastné predmety, ako napríklad súčiastky, alebo iné praktické veci. Budeš sa učiť používať špeciálne programy na modelovanie a vidieť, ako sa tvoj nápad stáva skutočným predmetom.

Audio-Video tvorba

Naučíš sa pracovať s kamerou, osvojiš si základné princípy natáčania, strihu videa a zvuku.

Budeš mat veľký priestor pre tvorivosť a kreativitu. Počas sústredenia si s našou pomocou v skupine vymyslíte a napíšete vlastný scenár, následne tento scenár realizujete pod vlastnou réžiou. Nakrútite a zostriháte si svoj vlastný minifilm!

Záujmové prednášky

Na programe máme pripravené aj odborné prednášky.

Snažíme sa aby tieto prednášky boli zaujímavé a preto nás prídu navštíviť prednášajúci z odbornej praxe a vysokých škôl. Prídu urobiť prednášku o svojej práci, alebo rovno urobia workshop na zaujímavú tému.

Šport

Budeme tam mať aj množstvo športových aktivít, aby sme sa aj trochu hýbali a užili si slnko.

Budeme hrať rôzne loptové hry a iné súťažné disciplíny. Navyše, počas sústredenia sa uskutoční aj piškvorkový a šachový turnaj, takže ak máš rád strategické hry, bude to určite pre teba skvelá príležitosť.

Výlety a turistika

Naše ubytovanie sa nachádza v blízkosti krásnej slovenskej prírody. Máme v okolí veľa lesov, riek, jazier a hôr, ktoré stoja za to preskúmať. Chodievame na výlety v okolí, kde sa dozvieš veľa zaujímavých vecí a uvidíš miesta, na ktoré sa bežne nedostaneš.

Ak bude pekné počasie, budeme mať šancu ísť aj na menšiu turistiku. To znamená, že sa vyberieme na túru do kopcov až k vrcholu, odkiaľ bude úžasný výhľad na okolie.

Zaujal ťa náš program?

Pridaj sa k nám