Program sústredenia

Aké aktivity robíme a čo môžes u nás zažiť

Raňajky
4 h
Výučbový blok 1
Obed
4 h
Výučbový blok 2
Večera
2 h
Prednášky a večerný program
Druhá večera
Večierka

Každý deň

Každý deň je organizovaný v dvoch 4-hodinových vyučovacích blokoch - doobeda a poobede. Medzi blokmi máme obed a čas na odpočinok.

Prvý týždeň

Zaradíme ťa do jednej zo štyroch skupín a postupne budeš prechádzať spoločou výukou s kamošmi v skupine postupne na všetkých zamestnanich.

Druhý týždeň

Zverejníme projekty, prednášky a workshopy z ktorých si vyberieš tie, ktoré ťa zaujímajú a poskladáš si svoj vlastný denný program na celý týždeň.

Programovanie

Naučíš sa programovať v novom programovacom jazyku alebo sa môžeš zdokonaľovať v takom, ktorému sa aktuálne venuješ.

Programovanie vedú skúsení vedúci a inštruktori z praxe, ktorí ti ukážu moderné a efektívne spôsoby programovania. Učiť sa budeš praktickými príkladmi a na konci tábora budeš mať hotový projekt, ktorý si môžeš ukázať kamarátom a rodine.

Konkrétnu tému vyberáme každý ročník inú aby si sa naučil/a vždy niečo nové.

Napríklad, môžeš sa naučiť:

  • vytvoriť si vlastnú webstránku pomocou HTML, CSS a JavaScript
  • prepojiť webstránku s SQL databázou
  • vytvárať programy v jazyku Python, JavaScript alebo Ruby
  • vytvoriť si vlastnú hru v hernom engine Unity
  • naprogramovať mikrokontrolér Arduino a ESP

a mnohé iné ...

Elektronika

Naučíš sa základy návrhu dosiek plošných spojov, ako ju vyrobiť podľa navrhnutej predlohy a nakoniec si ju osadíš súčiastkami.

V druhom týždni máme pre teba pripravené rôzne stavebnice, ktoré si môžeš vyhotoviť s odbornou pomocou našich inštruktorov a inštruktoriek. Ak riešiš vlastný projekt, môžeš sa mu venovať počas sústredenia a radi ti s ním pomôžeme.

Robotika

Na robotike si pomocou mikrokontroléra, senzorov, motorov a iných vstupných a výstupných periférií vytvoriš hardvér pre svojho vlastného robota. Tento hardvér následne osadíš do kostry a tým si vyrobíš vlastného robota

Robota môžes následne využívať na automatizovanú cestu bludiskom alebo tvorbu stopára. Naučíš sa základnú teóriu robotiky, napríklad použitie snímačov ako vstupného prvku rozhodovania robota, alebo použitie motorických súčiastok na pohyb.

3D tlač

Naučíš sa tvoriť 3D modely pomocou CAD programu a potom ich budeš môcť aj vytlačiť na 3D tlačiarni.

To znamená, že budeš mať možnosť navrhnúť a vytvoriť vlastné predmety, ako napríklad súčiastky, alebo iné praktické veci. Budeš sa učiť používať špeciálne programy na modelovanie a vidieť, ako sa tvoj nápad stáva skutočným predmetom.

Audio-Video tvorba

Naučíš sa pracovať s kamerou, osvojiš si základné princípy natáčania, strihu videa a zvuku.

Budeš mať veľký priestor pre tvorivosť a kreativitu. Počas sústredenia si s našou pomocou v skupine vymyslíte a napíšete vlastný scenár, následne tento scenár realizujete pod vlastnou réžiou. Nakrútite a zostriháte si svoj vlastný minifilm!

Záujmové prednášky

Na programe máme pripravené aj odborné prednášky.

Snažíme sa aby tieto prednášky boli zaujímavé a preto nás prídu navštíviť prednášajúci z odbornej praxe a vysokých škôl. Prídu urobiť prednášku o svojej práci, alebo rovno urobia workshop na zaujímavú tému.

Šport

Budeme tam mať aj množstvo športových aktivít, aby sme sa aj trochu hýbali a užili si slnko.

Zahráme si rôzne loptové hry a iné súťažné disciplíny. Navyše, počas sústredenia sa uskutoční aj piškvorkový a šachový turnaj, takže ak máš rád strategické hry, bude to určite pre teba skvelá príležitosť.

Výlety a turistika

Naše ubytovanie sa nachádza v blízkosti krásnej slovenskej prírody. Máme v okolí veľa lesov, riek, jazier a hôr, ktoré stoja za to preskúmať. Chodievame na výlety v okolí, kde sa dozvieš veľa zaujímavých vecí a uvidíš miesta, na ktoré sa bežne nedostaneš.

Ak bude pekné počasie, budeme mať šancu ísť aj na menšiu turistiku. To znamená, že sa vyberieme na túru do kopcov až k vrcholu, odkiaľ bude úžasný výhľad na okolie.

Zaujal ťa náš program?

Pridaj sa k nám