Novinky

LSTME pokračuje aj tento rok!

16.04.2021 12:00

Začíname s prípravami na ďalší ročník Letného sústredenia talentovanej mládeže v elektronike 2021. Aktuálne predpoklady o budúcom vývoji pandémie na Slovensku sú neurčité, ale veríme, že budeme môcť uskutočniť LSTME aj tento rok. O priebehu predbežnej registrácie ako aj o konkrétnych informáciách a termínoch ohľadom výberového konania Vás budeme samozrejme včas informovať.

Čo budeme robiť na LSTME tento rok?

Tento rok si postavíš robota, ktorého si sám zaspájkuješ a naprogramuješ, a po tábore zoberieš domov! Robot bude založený na novinke Raspberry Pi Pico a budeš mať k nemu aj všetky senzory k tomu, aby sa robot zvládol navigovať v bludisku a sledovať čiaru. Všetky súčiastky vrátane batérie, nabíjačky a ostatných komponentov pre teba zabezpečíme my.

Na zamestnaniach ťa naučíme ako robota naprogramovať a vysvetlíme ti všetko potrebné k tomu, aby si seba a robota dokázal pripraviť na medzinárodné súťaže Micromouse (myš v bludisku), Line follower (sledovanie čiary) a iné.

Miesto: Agropenzión AB, Novoť

Dátum: 14.8.2021 - 28.8.2021 (14 nocí)

Určené pre: deti od 12 do 18 rokov (vrátane)

Predregistrácia otvorená do: 30.6.2021 (vrátane)

Rozhodnutie o prijatí/neprijatí od: niekedy cez týždeň po 1.7.2021

Doprava: individuálna

Strava: 5× denne

Cena: 350 - 460 EUR

Podľa svojich finančných možností si môžeš vybrať, či zaplatíš minimálnu cenu pokrývajúcu náklady za pobyt a stravu (a super robota, s ktorým môžeš chodiť na súťaže), alebo prispeješ vyššou čiastkou a podporíš tak účasť inštruktorov na tábore.

Vedúci a inštruktori nemajú za vedenie programu odmenu a sami si platia ubytovanie a stravu. Naše sústredenie je neziskové, organizujeme ho bezodplatne a dobrovoľne vo svojom voľnom čase.

Ako bude prebiehať výberové konanie a čo bude jeho súčasťou?

  • Uchádzači prejdú výberovým konaním na základe vyplneného dotazníka.
  • Vyplnením dotazníka je registrácia nezáväzná.
  • Účastnícky poplatok budú hradiť až vybraní uchádzači a to po vyhodnotení dotazníkov.

Dotazník uchádzača LSTME 2021

Podľa dotazníka si vyberieme uchádzačov, ktorí dostanú pozvánku k účasti na LSTME 2021. Na základe dotazníka budeme vedieť neskôr vhodne zaradiť vybraných účastníkov do skupín, aby boli skupiny vyvážené čo najlepšie. Dotazník nebude hodnotený ako v škole, nie je to písomka.

Pri výbere účastníkov bude rozhodujúcim hlavne motivačný text, ktorý je súčasťou dotazníka. Uchádzač v ňom bude mať možnosť predstaviť sa a vyzdvihnúť vlastnosti, kvôli ktorým je vhodným kandidátom na LSTME.

Čítaj ďalej

Organizačné pokyny k LSTME 2020

08.08.2020 10:19

Ahojte, termín nášho sústredenia sa nezadržateľne blíži!

Ako sme avizovali, LSTME sa bude konať v termíne 16. - 29.08.2020.

Doprava účastníkov na sústredenie je individuálna.

Ak máte s dopravou problém, dajte nám prosím obratom vedieť. Pokúsime sa ho vyriešiť, určite nájdeme nejaké riešenie.

Sústredenie začíname v nedeľu 16.08., večerou o 18:00 a končíme raňajkami v sobotu 29.08. Prezentácia účastníkov sústredenia začína v sobotu 16.08. od 14:00.

Pri prezentácii treba:

  • odovzdať potvrdenie od rodiča o bezinfekčnosti
  • odovzdať potvrdenie od lekára o zdravotnej spôsobilosti
  • odovzdať kópiu karty poistenca
  • doplatiť poplatok za sústredenie (prípadne je možné uhradiť aj bankovým prevodom ako pri zálohe)

Potvrdenia nájdete v časti Propozície.

Kvôli pretrvávajúcej epidemiologickej situácii v súvislosti s ochorením COVID-19 sa riadime usmernením hlavného hygienika SR k prevádzke zotavovacích podujatí.

Preto budeme pri prezentácii vykonávať vstupný zdravotný filter (meranie teploty) u každého dieťaťa ako aj u ostatných účastníkov akcie. Budeme tiež kontrolovať aktuálnosť kontaktných údajov na rodičov / zákonného zástupcu dieťaťa pre prípad vzniku zdravotnej indispozície u dieťaťa, a to z dôvodu zaistenia jeho okamžitého návratu do rodiny. Zároveň by sme vás radi vyzvali, aby ste si priniesli a používali vlastné dezinfekčné prostriedky (tekuté mydlo + dezinfekčný gél) a rúška počas celého trvania sústredenia.

Budeme klásť väčší dôraz na osobnú hygienu a monitorovanie zdravotného stavu všetkých účastníkov sústredenia a tiež na upratovanie všetkých prevádzkových priestorov s použitím dezinfekcie.

Ak máte otázky, neváhajte mailovať alebo volať.

Tešíme sa na stretnutie!

Tím LSTME

Čítaj ďalej

Včera sme definitívne ukončili predregistráciu na tento ročník LSTME 2020

01.07.2020 13:24

Ďakujeme všetkým záujemcom a záujemkyniam, ktorí nám zaslali svoje vyplnené dotazníky. Teraz je už na nás, aby sme všetky odpovede starostlivo posúdili a vybrali spomedzi vás tých najvhodnejších kandidátov. Mail o účasti / neúčasti príde každému uchádzačovi v priebehu nasledujúceho týždňa.

Držíme vám palce!

Tím LSTME

Čítaj ďalej

LSTME 2020

13.05.2020 20:54

Podľa aktuálne dostupných informácií ohľadom organizácie letných táborov a sústredení počas karanténnych opatrení budeme môcť uskutočniť LSTME aj tento rok!

Rozhodli sme sa však upraviť priebeh registrácie na LSTME 2020, čo to znamená?

  • Predbežná registrácia nebude záväzná.
  • Uchádzači prejdú výberovým konaním na základe dotazníka.
  • Účastnícky poplatok budú hradiť až vybraní uchádzači a to po vyhodnotení dotazníkov.

Ako bude prebiehať výberové konanie a čo bude jeho súčasťou?

Každý uchádzač vyplní Dotazník uchádzača LSTME 2020. Následne podľa dotazníka si vyberieme uchádzačov, ktorí dostanú pozvánku k účasti na LSTME 2020. Na základe dotazníka budeme vedieť neskôr vhodne zaradiť vybraných účastníkov do skupín, aby boli skupiny vyvážené čo najlepšie. Dotazník nebude hodnotený ako v škole, nie je to písomka. Avšak odporúčame ho vypĺňať samostatne, inak by mohol nastať značný problém so zvládaním tempa výuky v skupine, do ktorej bude účastník zaradený.

Pri výbere účastníkov bude rozhodujúcim hlavne motivačný text, ktorý je súčasťou dotazníka. Uchádzač v ňom bude mať možnosť predstaviť sa a vyzdvihnúť vlastnosti, kvôli ktorým je vhodným kandidátom na LSTME.

O priebehu predbežnej registrácie ako aj o konkrétnych informáciách a termínoch ohľadom výberového konania Vás budeme samozrejme včas informovať.

Čítaj ďalej

LSTME 2019 - Registrácia uzatvorená

01.07.2019 19:12

Registrácia na LSTME 2019 bola uzatvorená. Všetkým z vás, ktorých sme vybrali, budeme posielat informáciu o prijatí na sústredenie. Tešíme sa na vás na tohtoročnom sústredení!

Čítaj ďalej
Správy od 1 do 5 z 35