Program

Náš program počas sústredenia

O program účastníkov sa počas celého pobytu stará tím skúsených inštruktorov zo všetkých oblastí záujmu. Program počas sústredenia spevádzajú rôzne súťaže a turnaje. Samozrejme nechýbajú aj aktivity v prírode - turistika, kúpanie, návšteva kultúrnych pamiatok, hry v prírode a loptové hry.

Výpočtovka
Programovanie, tvorba webstránok

Na tomto zamestnaní sa účastníci naučia vytvoriť si vlastnú webstránku, alebo naprogramovať svoj prvý program. Pre pokročilejších je možnosť naučiť sa programovať mikrokontroléry, okúsiť programovať umelú inteligenciu alebo oživiť webstránky pomocou skriptovacích jazykov PHP, Python.

Konštrukcia
Návrh DPS, výroba, osadenie

Tu účastníci dostanú základy návrhu dosiek plošných spojov, naučia sa ako ju vyrobiť podľa navrhnutej predlohy a nakoniec si ju osadia súčiastkami. Pre záujemcov je tu možnosť vyhotoviť aj vlastné stavebnice s odbornou pomocou našich inštruktorov.

Lego robotika
Robotika, kybernetika

Lego už dávno nie je hračkou iba pre malé deti. Nedávno lego nadobudlo novú tvár a to práve pridaním elektroniky do modelov lega. Pomocou špeciálnych súčiastok je možné vyrobiť si dokonca aj vlastného robota! Na tomto zamestnaní sa účastníci oboznámia s teóriou robotiky, napríklad použitie snímačov ako vstupého prvku rozmýšlania robota, alebo použitie motorických súčiastok na pohyb.

3D tlač
Návrh výrobkov a ich výroba

Medzi tech trendy dnešnej doby neodmysliteľne patria aj 3D tlačiarne. Preto nemôžu chýbať ani na našom tábore! Prevedieme ťa celým postupom, od návrhu modelu po samotné vytlačenie. Postavička Yodu, šálka či podvozok na robota...fantázii sa medze nekladú!

AV tvorba
Nakrúcanie videa, strih, kompozícia

Počas sústredenia sa deti naučia pracovať s video kamerou, a osvoja si základné princípy natáčania, vyskúšajú si strih videa a hudby. Okrem toho je tu však veľký priestor pre tvorivosť a kreativitu účastníkov. V priebehu 2 týždňov si s našou pomocou napíšu a vymyslia vlastný scenár, zrežírujú, zahrajú, natočia a postrihajú si svoj vlastný minifilm.

Šport a oddych
Relax, hry v prírode

Dbáme o to aby deti strávili čas aj na slnku, alebo pri športe. Počas sústredenia nebude chýbať piškvorkový a šachový turnaj.

Záujmové prednášky
Prírodné vedy, operačné systémy, informačná bezpečnosť

Neoddeliteľnou súčasťou programu sú záujmové prednášky - workshopy, s dobrovoľnou účasťou. Téma a forma prednášky je ľubovoľná - môžeme sa porozprávať o chove vodných korytnačiek pri šálke čaju alebo si ukázať a vyskúšať ako sa štrikuje. Porozprávať niečo zaujímavé nám môžete aj vy - účastníci! Aj inštruktori sa radi naučia niečo nové.