Novinky

LSTME pokračuje aj tento rok!

16.04.2021 12:00

Začíname s prípravami na ďalší ročník Letného sústredenia talentovanej mládeže v elektronike 2021. Aktuálne predpoklady o budúcom vývoji pandémie na Slovensku sú neurčité, ale veríme, že budeme môcť uskutočniť LSTME aj tento rok. O priebehu predbežnej registrácie ako aj o konkrétnych informáciách a termínoch ohľadom výberového konania Vás budeme samozrejme včas informovať.

Čo budeme robiť na LSTME tento rok?

Tento rok si postavíš robota, ktorého si sám zaspájkuješ a naprogramuješ, a po tábore zoberieš domov! Robot bude založený na novinke Raspberry Pi Pico a budeš mať k nemu aj všetky senzory k tomu, aby sa robot zvládol navigovať v bludisku a sledovať čiaru. Všetky súčiastky vrátane batérie, nabíjačky a ostatných komponentov pre teba zabezpečíme my.

Na zamestnaniach ťa naučíme ako robota naprogramovať a vysvetlíme ti všetko potrebné k tomu, aby si seba a robota dokázal pripraviť na medzinárodné súťaže Micromouse (myš v bludisku), Line follower (sledovanie čiary) a iné.

Miesto: Agropenzión AB, Novoť

Dátum: 14.8.2021 - 28.8.2021 (14 nocí)

Určené pre: deti od 12 do 18 rokov (vrátane)

Predregistrácia otvorená do: 30.6.2021 (vrátane)

Rozhodnutie o prijatí/neprijatí od: niekedy cez týždeň po 1.7.2021

Doprava: individuálna

Strava: 5× denne

Cena: 350 - 460 EUR

Podľa svojich finančných možností si môžeš vybrať, či zaplatíš minimálnu cenu pokrývajúcu náklady za pobyt a stravu (a super robota, s ktorým môžeš chodiť na súťaže), alebo prispeješ vyššou čiastkou a podporíš tak účasť inštruktorov na tábore.

Vedúci a inštruktori nemajú za vedenie programu odmenu a sami si platia ubytovanie a stravu. Naše sústredenie je neziskové, organizujeme ho bezodplatne a dobrovoľne vo svojom voľnom čase.

Ako bude prebiehať výberové konanie a čo bude jeho súčasťou?

  • Uchádzači prejdú výberovým konaním na základe vyplneného dotazníka.
  • Vyplnením dotazníka je registrácia nezáväzná.
  • Účastnícky poplatok budú hradiť až vybraní uchádzači a to po vyhodnotení dotazníkov.

Dotazník uchádzača LSTME 2021

Podľa dotazníka si vyberieme uchádzačov, ktorí dostanú pozvánku k účasti na LSTME 2021. Na základe dotazníka budeme vedieť neskôr vhodne zaradiť vybraných účastníkov do skupín, aby boli skupiny vyvážené čo najlepšie. Dotazník nebude hodnotený ako v škole, nie je to písomka.

Pri výbere účastníkov bude rozhodujúcim hlavne motivačný text, ktorý je súčasťou dotazníka. Uchádzač v ňom bude mať možnosť predstaviť sa a vyzdvihnúť vlastnosti, kvôli ktorým je vhodným kandidátom na LSTME.