Novinky

LSTME 2009 sa práve skončilo, ako nám bolo?

01.09.2009 12:24

Tak ako každý rok SSE organizuje LSTME ani toto leto nebolo výnimkou. Organizátori sa tento rok prekonali a zohnali nám super ubytovanie s veľkou kuchyňou a chladničkou plnou jedla, ktoré bolo kedykoľvek k dispozícií. Vyučovanie prebiehalo v kultúrnom dome, hneď vedľa ubytovne a občas po prednáškach sme letné večery trávili pri krbe s gitarou, alebo na izbách pri rôznych súťažiach alebo spoločenských hrách.

Svoju techniku sme rozložili na západe Slovenska, v dedinke Bzince pod Javorinou nedaľeko Nového Mesta nad Váhom. Skvelý tím vedúcich a inštruktorov ochotných naučiť, vysvetliť a pomôcť takmer so všetkým nechýbal ani teraz. Okrem prednášok, ktoré sa im veľmi podarili, pre nás pripravili aj táborovú hru, plnú tajomstiev, šifier, hádaniek, úloh a zábavných scénok ktoré dotvárali atmosféru príbehu.

Boli sme prijatý do detektívnej agentúry ktorá nás vyslala do horúcej Afriky hľadať strateného profesora. Prešli sme divokou džungľou, vyskúšali sme si ako chutí život vo väzení a nakoniec sme stretli aj domorodé africké kmene, pri ktorých nám neraz išlo o život! Najvačšou skúškou odvahy bol však nočný pochod. Okrem číhajúcich inštruktorov schovaných na miestach, kde ich nikto nečakal, nás na konci prekvapila aj sladká odmena – cena odvahy, no zaslúžil si ju iba ten, kto ju pri nočnom bádaní plnom strachu našiel.

Našu pozornosť od počítačov a pájkovačiek sa snažili aspoň na chvíľu odpútať aj výletmi do prírody v okolí Javoriny alebo na hrade Beckov. Tieto výlety sme zachytili našimi kamerami, ktoré sme nakoniec zostrihali do dokumentárneho filmu.

Ak sa chcel niekto naučiť ešte niečo navyše, čas po večeri bol venovaný workshopom o zaujímavých témach ako napríklad tvorba dynamických webstránok, ich štýlovanie, alebo otváranie zámkov.

Tešíme na vás všetkých, ktorí sa máte chuť niečo naučiť, alebo sa zdokonaliť v oblasti informatiky, programovaní lego robotov, elektronike alebo audio-video tvorbe.

Reportáž: Silvia Mäsiarová