Propozície

Propozície

Občianske združenie SSE organizuje sústredenie určené pre mládež od 12 do 18 rokov vrátane. Cieľom sústredenia je rozšíriť znalosti a zručnosti, ktoré jeho účastníci získali počas školského roka, alebo v krúžkovej či individuálnej činnosti. Ďalej umožní deťom bližšie sa zoznámiť a prakticky si vyskúšať aj oblasti, s ktorými doteraz nemali možnosť pracovať. Obsah sústredenia je vhodný aj pre úplných začiatočníkov.

Na sústredení budú inštruktori (mnohí sú účastníci predošlých LSTME) a lektori – odborníci v programovaní, v tvorbe a v strihaní videa a zvuku na počítači, v konštrukcii elektronických obvodov, a bude tam aj možnosť postaviť a naprogramovať robotické konštrukcie zo stavebnice Lego Mindstorms. Program sústredenia je otvorený k individuálnemu vzdelávaniu pokročilých účastníkov.

Rámcové zameranie sústredenia

Výpočtová technika

Programovanie (JavaScript, C/C++, Python, Arduino, ...), tvorba web stránok (HTML a PHP), algoritmizácia, počítačová grafika, operačný systém Linux.

Robotika

Konštrukcia robotických modelov zo stavebníc LEGO a ich naprogramovanie, príprava na súťaž Robocup.

Videotvorba

Práca s videokamerou, zvukovým záznamom, tvorba vlastných minifilmov, videoklipov, spravodajských šotov a iných ucelených videoprogramov.

Konštrukcia

Konštrukcia elektronického zariadenia od návrhu plošného spoja až po osadenie a oživenie, zapojenie s mikroprocesorom a jeho naprogramovanie.

Voľný čas, rekreačný šport

Turistika, kúpanie, návšteva kultúrnych pamiatok, hry v prírode a loptové hry.

Pre každú oblasť bude pripravené odborné pracovisko s technickým zabezpečením potrebným pre túto činnosť.

Prihlasovanie a registrácia účastníkov je dostupná na tejto stránke.

Doporučenia pre účastníkov LSTME

  • Odev – spodne prádlo (slipy, trenírky, tielko), ponožky, pyžamo, polovičné košele alebo tričká, krátke nohavice, plavky, celodielna športová súprava (na táborák, výlety), pre prípad horšieho počasia teplé oblečenie a pršiplášť, na pracovné vyučovanie ľahká domáca súprava
  • Obuv – tenisky, prezuvky (na turistiku môže byť ľahká turistická obuv)
  • Hygienické potreby – mydlo, šampón, zubná pasta a kefka, hrebeň, malý a veľký uterák
  • Ostatná výstroj – ruksak, slnečné okuliare, šiltovka proti slnku, nerozbitná fľaša na občerstvenie s pohárom atď.
  • Ostatné vybavenie – podľa uváženia si môžu priniesť ľubovoľný hudobný nástroj, počítač, fotoaparát, programy, knižky, nedokončené stavebnice

Počas sústredenia bude celý deň zabezpečený pitný režim v spoločných priestoroch. Hygienická a zdravotná služba bude taktiež zabezpečená.

Je potrebné, aby každý účastník pri prezentácií predložil prehlásenie rodičov o zdravotnej schopnosti (príloha) a kópiu karty poistenca.

Kontaktná osoba v prípade potreby:

Ak sa zaregistrujete a zaplatíte poplatok, a z akýchkoľvek príčin sa sústredení nezúčastnite, dajte nám obratom vedieť.

Prílohy