Časté otázky

Je sústredenie určené aj pre začiatočníkov, ktorí nemajú skúsenosti v daných oblastiach?

Samozrejme! Na začiatku sústredenia zhodnotíme úroveň znalostí každého účastníka. Účastníci sú na základe toho rozdelený do malých skupiniek a vďaka tomu je priestor na individuálny prístup. Sústredenie nefunguje ako škola. Našim cieľom je, aby si každý zúčastnený odniesol nové vedomosti, dobrý pocit zo svojej práce a najmä zážitky. Počas dvoch týždňov chceme účastníkov inšpirovať, ukážeme im ako začať, aby mohli svoje vedomosti a smer záujmu rozvíjať aj naďalej počas školského roka.

Potrebuje dieťa “vreckové” na iné aktivity počas tábora?

Všetky bežné potreby účastníkov su hradené z účastníckeho poplatku (ubytovanie, strava, kurz, technika, el. materiál). Snažíme sa zahrnúť všetky ostatné náklady do účastníckeho poplatku.

Počas sústredenia je celý deň zabezpečený pitný režim v spoločných priestoroch a vo večerných hodinách je v jedálni otvorený bufet. V prípade potreby je možné za prítomnosti inštruktora navštíviť potraviny. Odporúčame vreckové 15 EUR.

Koho môžeme kontaktovať v prípade otázok?

Pred alebo počas sústredenia môžete kontaktovať Mira Kohúta (+421 905 521 989 alebo kohut(at)skse.sk) alebo píšte priamo na lstme(at)lstme.sk

Bude zabezpečený pitný režim?

Áno, počas celého dňa bude zabezpečený pitný režim.

Čo je zahrnuté v účastníckom poplatku?

V účastníckom poplatku je zahrnuté ubytovanie, strava, inštruktori, el. materiál a potrebná technika.

Nebude dieťa celý deň sedieť pri počítači?

Napriek tomu, že naše sústredenie sa zameriava práve na prácu s technikou, pre účastníkov je pripravený bohatý program v prírode, výlety, súťaže a iné aktivity.

Bude technika, ktorú si dieťa prinesie, v bezpečí?

V zariadení, v ktorom budeme ubytovaný, nebude iný tábor alebo iní hostia. Technika ako stolové počítače budú umiestnené v spoločnej miestnosti spolu s našou technikou. Počas celého dňa bude vždy niekto v tejto miestnosti a pri odchode sa miestnosť zamyká. Napriek tomu nezodpovedáme za vzniknuté škody vlastnej techniky. Úlohou každého je dať si pozor na svoje vlastné veci.

Musí si každý účastník doniesť vlastný počítač?

Odporúčame si doniesť vlastný počítač. Účastníci tak po tábore budú mať v počítači nainštalované a nastavené všetky nástroje z tábora a môžu bez problémov pokračovať v samostatnej práci. V prípade, že si účastník nemôže doniesť vlastný počítač, na tábore bude niekoľko počítačov, ktoré budú určené na všeobecné použitie.

Nemôžem sa zúčastniť celého tábora, môžem prísť neskôr/odísť skôr?

Áno, je to možné, ale rozhodne nie odporúčané. Na začiatku tábora sa robia aktivity, ktoré majú dať všetkým účastníkom spoločný základ, ktorý im môže spočiatku chýbať. Odchod pred koncom tábora zase znamená, že niektoré aktivity sa nemusia stihnúť do konca. V prípade kratšej účasti na tábore môžeme poskytnúť zníženie účastníckeho poplatku, bližšie informácie poskytne p. Kohút (kontakt).